250 x 250 Reklam Alanı

Windows Me Türkçe Full İndir

Windows Me ya da Windows Millennium Edition, Microsoft’un ürettiği işletim sistemi ailesi Windows’un MS-DOS üzerinde yükselen altıncı ve son ana sürümüdür. 14 Eylül 2000 tarihinde piyasaya sürülmüştür. 16-bit/32-bit işletim sistemidir. Microsoft Windows ailesinin NT çekirdekli olmayan son temsilcisidir. Windows 98 sürümünün eksiklerini tamamlamak, ev ortamında kullanmak için geliştirilmiştir. Internet Explorer 5.5, Windows Media Player 7, ve yeni Windows Movie Maker gibi programlar içermektedir. Ayrıca Microsoft grafiksel kullanıcı arayüzünü güncellemiştir. Windows Me diğer Windows sürümlerine oranla daha az bir raf ömrüne sahip olmuştur. Nedeni ise 2001 yılında çıkan Windows XP ile aynı özelliklere sahipti ve Microsoft’un Windows XP’yi pazarlama politikası Windows Me’ye göre daha ağır basmıştır. Kısa zaman içinde Windows Me Windows NT tabanlı Windows XP sürümü ile yer değiştirmiştir.

Windows Me, Windows 9x versiyonlarının devamıdır, fakat normal modda MS-DOS’a ulaşım sistem başlangıcını hızlandırmak için sınırlandırılmıştır.

Yenilikleri:
Son kullanıcıya hitap eden yeni yazılımlar eklendi.
Windows Movie Maker
Windows Media Player 7.0
Sistem Geri Yükleme özelliği ilk kez bu sürümde kendine yer buldu.
System File Protection Sistem Dosya Koruması isimli ve sistemin kalbini oluşturan dosyaların güvenliğini sağlayan bir yazılımcık eklendi.
PnP desteği geliştirildi ve Universal Plug and Play yani UPnP desteği sağlandı.
Otomatik güncelleştirme eklendi.
Dahili ZIP sıkıştırma hizmeti eklendi.
İnternet oyunları eklendi.
Active Directory destekleyen ilk işletim sistemi oldu.
Windows Tanıtım Turu olan ilk işletim sistemi oldu.
Yardım ve Destek olan ilk işletim sistemidir.

Destek:
Windows Millennium Edition, 14 Eylül 2000’den 10 Temmuz 2006’ya kadar desteklenmiştir. Çıkışından bir sene sonra Windows XP çıktığı için daha fazla yayılamamıştır nedeni ise 2001 yılında çıkan Windows XP ile aynı özelliklere sahipti ama Windows XP’nin pazarlama politikaları Windows Me’ye göre daha ağır bastı.

Sistem Gereksinimleri:
150 MHz Intel Pentium veya dengi işlemci (Intel Pentium II 300 MHz önerilir.)
320 MB boş sabit disk alanı (2 GB önerilir.)
32 MB RAM (96 MB önerilir.)

Arşiv İçerikleri:
Microsoft Windows ME (4.90.3000) [Turkish].iso
TRKWinMEbootdisk.img
CD-KEY.txt


Windows Me Türkçe Full İndir

İndirme Linkleri:

1: İndirme Linki 1

Rar Şifresi: programuzmani.com

Bu yazıya oy ver
image_pdfimage_print