250 x 250 Reklam Alanı

Super New Tab Kaldırma ve Temizleme Nasıl Yapılır - İnternet Tarayıcı Sorunları 1

İnstagram takipçimiz “by_tunc07” den gelen isteğin çözümüdür.
Siz de istek ve taleplerinizi sosyal medya da takipçimiz olarak bize iletebilirsiniz.
Google Plus+: https://plus.google.com/b/116748634705064530022/
Facebook: https://www.facebook.com/programuzmani/
Instagram:https://www.instagram.com/programuzmani/

Super New Tab nasıl silinir? Super New Tab nasıl kaldırılır? Chrome, Firefox ve Explorer’dan Super New Tab kaldırma nasıl yapılır? Super New Tab zararlı eklentisini kaldırma ve temizleme işlemi.

Son zamanlarda Chrome, explorer ve Firefox web tarayıcıları zararlı eklenti ve uzantılar nedeniyle, kullanılamaz hale geliyor. Bu zararlı uzantılar ana sayfa ve arama motorlarını ele geçirdikleri gibi reklam, pop-up sayfalar açma gibi bilgisayarın güvenliğini bozacak işlerede imza atıyorlar. Kullanıcıların başına bela zararlı eklentilerden bir tanesi de Super New Tab isimli eklenti. Özellikle Chrome web tarayıcısına bulaşan eklentiyi kaldırmak bazı kullanıcılar için işkence olabiliyor. Hatta bu işlem format atmaya kadar gidiyor. Sizinde bilgisayarınıza Super New Tab eklentisi bulaştıysa, aşağıdaki adımları uygulayarak bilgisayarınıza format atmadan sorunu çözebilirsiniz.

Not: İşlemleri yapmadan önce yedek almayı unutmayın.

İşlemlere başlamadan önce Gizli Klasörleri Göster’ seçeneğini aktif etmelisiniz. ‘Gizli Klasörleri Göster’i aktif etmek için bilgisayarınızda Başlat > Denetim Masası > Görünüm ve Kişiselleştirme > Klasör Seçenekleri‘nde Gizli Dosya ve Klasörleri göster seçeneğini tıklayarak aktif ediyoruz.

 

Super New Tab kaldırma, temizleme işleminin yapılması

1- Masaüstünden Bilgisayarım simgesine tıklayın ve açın

2- Açılan pencerede C:\\ sürücünde Windows klasörünü çift tıklayın.

3- Açılan pencerede System32 klasörünü çift tıklayın. (Artık adres çubuğunda C:\\Windows\\System32 adresi görünecektir.)

4- Açılan System32 klasöründe GroupPolicy klasörünü bulun. Eğer bu klasör görünmüyorsa klasör gizli demektir. Girişte anlattığımız Gizli Dosya ve Klasörleri göster seçeneğini tıklama adımını yaparak gizli klasörleri gösterin. GroupPolicy klasörü görünecektir.

5- GroupPolicy klasörünü tamamen silin

Artık Super New Tab zararlı eklentisinden kurtuldunuz.. Bilgisayarınızda başka zararlı yazılımların olduğunu kontrol etmek ve silmek için Malwarebytes anti-malware programını Malwarebytes Anti-Malware Premium v3.3.1.2183 + Keygen + Fix Full İndir indirin ve bilgisayarınızı taratın.

Bu yazıya oy ver
image_pdfimage_print