Katlanabilir Galaxy X neye benzeyecek?

Çerçevesiz ekranlardan sonraki aşamanın katlanabilir telefonlar olacağı artık aşikar. Bu noktada çalışmalar yapan şirketlerden birisi olan Samsung’un Galaxy X modelinden yeni bilgiler ortaya çıktı.

Katlanabilir Galaxy X neye benzeyecek?

Samsung Galaxy X taslak tasarımları ortaya çıktı

Samsung’un yanında LG ve Lenovo gibi üreticilerinde üzerinde çalıştığı katlanabilir ekranlarda sona en çok yaklaşan Samsung gibi gözüküyor. CES 2018 kapsamında gizli kapılar ardında sadece çok özel kişilere gösterildiği iddia edilen Galaxy X, iddia edilenlere göre şu an için iki farklı versiyonu bulunuyor.

Her iki modelde de 7,3 inç büyüklüğünde esnek OLED ekran kullanıldığı söylenirken bunlardan birisi 1R (1 mm yarıçap) değerinde içe diğerininse 5R değerinde dışa katlanabildiği söyleniyor.

Ekranı dışarıda kalacak şekilde katlanan modelin teknolojisinin şu an için oldukça gelişmiş olduğu söylenirken, ilk olarak raflarda görebileceğimiz modelin içe katlanan versiyon olma ihtimalinin daha yüksek olduğu vurgulanıyor.

Elbette Samsung böyle bir model yaparsa büyük dayanıklılık testlerini de ihmal etmez. Söylenenlere göre 1R ekranın 200 bin katlanmaya kadar sorunsuz bir şekilde dayanabildiği söyleniyor.

Galaxy X

Böylece 2 yılı rahatça çıkartabileceği söylenilen SM-G888N0 kod adıyla listelenen modelin satışa çıkacağı zaman Galaxy X adıyla değil de yeni bir isimle duyurulması bekleniyor.

Bin doların üzerinde bir satış fiyatı olması beklenilen modelin daha önceleri de ortaya çıktığı gibi sınırlı sayıda üretileceği ve raflardaki yerini almasınınsa 2019 yılını bulabileceği ifade ediliyor.

:: Siz Samsung’un katlanabilir modeli için ne düşünüyorsunuz?

Yazar: Bekir Can Yumrutepe
SDNShiftDelete.Net