250 x 250 Reklam Alanı

Joomla v3.4.1 Türkçe Full İndir

Joomla Nedir

Joomla!, PHP ve MySQL ile MVC olarak geliştrilimiş açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir.

Kaliteli arayüzü ve gelişmiş içerik yönetim mantığı ile dünyada çokça tercih edilir. Türkçe desteği sağlıklı olmakla beraber tamamıyla yapılandırılabilir ve çok esnek bir sistem olduğundan birçok ağ sayfası tasarımcısı bu sistemi kullanmaktadır.

Joomla! ismi Swahili dilindeki “hep beraber” veya “bir bütün olarak” anlamlarındaki “jumla” kelimesinden gelmektedir. Kelime Swahilidiline Arapça dan geçmiş (swahili dili için etimolojik sözlük). İlk sürümü (Joomla! 1.0.0) 17 Ekim 2005 tarihinde yayımlanmıştır. Bu sürüm Mambo 4.5.2.3 sürümünün çeşitli iyileştirmelerle tekrar yayımlanmış olan sürümüdür.

Joomla! bugüne kadar 1 terabayt ziyaretçi trafiğine dayanabilen ilk bağımsız özgür içerik yönetim sistemidir. Joomla! için bileşen hazırlayan birçok öbek ve firma bulunmaktadır. Google’ın desteği ile Joomla! birçok dilde kullanılabilir hale gelmiştir.

Kurulum ve kullanım kolaylığı sayesinde birçok ağ yöneticisi (webmaster) bu içerik yönetim sistemini tercih etmektedir.

Günümüzde birçok okul, Joomla! içerik yönetim sistemiyle ağ sayfalarını hazırlar duruma gelmiş, alışılmış FrontPage ve HTML sayfalı sitelerin yerini Joomla! içerik yönetim sistemli ağ sayfaları almıştır.

Bu iki yıllık uzun dönemde özellikle İnternet günlükleri sayısında patlama yaşanmıştır. Bir İnternet günlüğü yazılımından beklenen en önemli özelliklerden kullanıcı yorumları desteği, geri izleme ve kolay etiket oluşturabilme gibi özellikler Joomla!’nın standart dağıtımında bulunmamaktadır. Bu sebeple günlüğünü yayımlamak isteyen kullanıcılar alternatif sistemlere yönelmişlerdir.

Joomla Özellikleri

  • Kolay kurulum ve kullanıma sahiptir
  • Kod sistemi düzenli olduğundan yüksek bir donanıma gerek duymaz
  • Açık kaynak kodlu olduğundan sürekli olarak geliştirilmektedir
  • PHP tabanlı ve MySQL veritabanı sistemini kullanmaktadır
  • Güvenlik açısından pek sorun yaşamayacağınız nadir sistemler arasındadır
  • Güçlü tema yapısı sayesinde profesyonel tasarımları bile destekler. Bu sayede kişiselleştirilebilir web siteler elde edersiniz.
  • Arama motorları tarafından uyumlu uzantıları destekler

Kullanıcıların en çok takıldığı durum kendi web siteleri için Joomla’nın uygun olup olmayacağıdır. Açıkçası Joomla ile her türlü web sitesi yapabileceğiniz için sitenizin içeriği o kadarda önemli olmuyor. İçeriğinize göre özelleştirebileceğiniz tema ve bileşenler ile sitenizi desteklerseniz güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Joomla her ne kadar kurulum ve kullanım açısından kolay bir sistem olsa da tam manasıyla detaylı projelere şekil verebilmek için programlama dili bilmeniz gerekiyor.


Joomla v3.8.3 Türkçe Full İndir

İndirme Linkleri:

1: İndirme Linki 1

Rar Şifresi: programuzmani.com

Bu yazıya oy ver
image_pdfimage_print